ERKAN SCHOOL OF LANGUAGES

Genel İngilizce Kursları

Kurlarımız CEFR (Ortak Dil Portföyü) ne göre dizayn edilmiştir. 120 saatlik kurs programımızda CEFR e göre 1 seviye tamamlanmaktadır. Bu esasa göre kurlarımız aşağıdaki şekilde planlanmıştır.

A1 (Beginner) ------------------ 120 saatlik program

A2 (Elementary) --------------- 120 saatlik program

B1 (Pre Intermediate) -------- 120 saatlik program

B2 (Intermediate) ------------- 120 saatlik bir program

‘Bir dili konuşamayan kişi o dili biliyorum diyemez’

  • Her kursiyer derse başlamadan ‘Seviye Tespit Sınavı’ na girecek ve böylelikle de devam edeceği kur belli olacaktır.

 

  • Her bir kur içerisinde alanında uzman öğretmenlerle

          -Konuşma becerisi                               -Okuduğunu anlama becerisi

          -Duyduğunu anlama becerisi               -Yazma becerisi

          -Dil bilgisi becerisi

           verilerek kişilerin dili doğru ve etkin kullanımı amaçlanmıştır.

 

  • Dersler öğrenci merkezli olarak işlenmektedir. Kursiyerler dili yaşayarak, uygulayarak ve günlük hayatlarına entegre ederek öğreneceklerdir.

 

  • Bu şekilde bir iş görüşmesinde ya da yurt dışına gittiklerinde kendilerini ön plana çıkaracak bir İngilizce ye sahip olacaktır.

 

  • Haftada 1 ders video dersi olarak verilecektir. Amaç kursiyerlerin İngilizce konuşulan bir ortamı oralara gitmeden önce sınıflarında görmelerini sağlamaktır. O ortamı yaşamalarını sağlamaktır.

 

  • A2 seviyeden itibaren her sınıfta haftada 2 saat yabancı öğretmenlerle ders yapılacaktır. Amaç kişilerin konuşma becerilerini arttırmaktır.

  • Kursiyerlere bu programlarda ücretsiz ‘Online Homework’ sistemi verilecektir. Bu ödevler dinleme, okuma, yazma, kelime bilgisi üzerine olacaktır. Bu sistemle öğretmenler kursiyerlerin öğrendiklerini tekrar edebilecekleri ödevleri atayacaklar. Öğrenciler bu ödevleri internet olan her hangi bir yerden Cep telefonu, Tablet ya da bilgisayar ile yapabileceklerdir. Öğretmenler öğrencilerinin sonuçlarını sistem üzerinden takip edecektir.

  • Her kur içinde kullanılacak yayınlar tarafımızdan ücretsiz olarak verilecektir

A1 Kurunu bitiren bir kişi

Belirli türdeki ihtiyaçların karşılanmasını amaçlayan bilindik günlük tabirleri ve çok temel ifadeleri kullanabilir. Kendisini ve başkalarını tanıtabilir ve nerede yaşadığı, tanıdığı insanlar ve sahip olduğu şeyler gibi kişisel bilgilere dair sorular sorabilir ve bu sorulara cevap verebilir. Diğer kişinin yavaş ve net konuşması ve yardımcı olmaya hazır olması şartıyla basit bir şekilde etkileşimde bulunabilir.

A2 Kurunu bitiren bir kişi


En yakınındaki alanlara dair (ör: çok temel kişisel bilgiler ve aile bilgileri, alışveriş, yerel coğrafya, iş) cümleleri ve sık kullanılan ifadeleri anlayabilir. Bildik ve rutin konularda basit ve doğrudan fikir alışverişi gerektiren basit ve rutin görevlerde iletişim kurabilir. Kendi geçmişi, yakın çevresinin durumunu ve önde gelen ihtiyaçlarına dair durumları basit kelimelerle anlatabilir.

B1 Kurunu bitiren bir kişi

Genellikle işte, okulda, tatilde, vb.de karşılaşılan bildik konulardaki açık standart bilgilerin temel noktalarını anlayabilir. Muhtemelen o dilin konuşulduğu bir bölgeyi gezerken en çok meydana gelebilecek durumlarla başa çıkabilir. Bildik ya da kişisel ilgi alanına dair konular üzerine bağlantılı basit metin üretebilir. Tecrübeleri ve etkinlikleri, hayalleri, umutları ve isteklerini anlatabilir ve düşünceler ve planlara yönelik kısaca nedenler belirtebilir ve açıklamalar yapabilir.

B2 Kurunu bitiren bir kişi

Kendi uzmanlık alanındaki teknik konuşmalar dahil olmak üzere hem somut hem de soyut konulardaki karmaşık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir. Bir akıcılık ve doğaçlamayla etkileşim kurabilir, bu durum taraflardan biri için zorlama olmadan o dil ana dili olan biriyle düzenli bir etkileşimi mümkün hale getirir. Geniş bir yelpazedeki konularda net, detaylı metin üretebilir ve çeşitli fikirlerin avantajlarını ve dezavantajlarını belirterek bir konu hakkındaki noktada bakış açısını açıklayabilir.

KURS PROGRAMLARIMIZ

Hafta sonu ( 15 Hafta)

Hafta içi (14 Hafta)

Cumartesi -- 4 ders

Pazar        -- 4 ders

Pazartesi  --  3 saat

Çarşamba -- 3 saat

Cuma -------- 3 saat


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis